במפגש חברים בשלהי שנת 2014, סיפר חבר בהתלהבות על חוויותיו מטיול משפחתי ליער השחור. הוא סיפר כיצד ירוק העצים, מרבדי המספוא, שדות התירס והגפנים במורדות הרים יוצרים תמונת נוף מרהיבה אשר בתוספת לובן השמים וקרני השמש הצהבהבות יוצרות מראות שכאילו צוירו במכחול או נערכו בפוטושופ. לסיום אמר אותו חבר: "אנחנו אולי נגיע לגן עדן, הם כבר שם".

חודשים לאחר מכן כבר "התמניתי" לתכנן ולהוביל טיול של שלוש משפחות לשבועיים ביער השחור, עם תאריך יעד – ראש השנה, ספטמבר (2015). רצ"ב התכנון המקורי כדוגמא.

הטיול היה חוויה מרתקת וכל הילדים (שמונה במספר) וכמובן אנחנו ההורים, חזרנו בתחושת סיפוק, הנאה ורצון לעוד. עבורי, כמי שעמל על התכנון והביצוע, התווספה גם תחושה של "יש" הצלחנו! זה התחיל בבחירת התאריך, איתור הטיסות, וחיפוש אתרי לינה מתאימים, המשיך בהתאמת המסלולים לגילאי הילדים, יכולת ההספק ביום, עריכת התקציב, חנויות, סופרמרקטים, מסעדות מומלצות וכו'.

 

זה נשמע פשוט וקל, אבל האתגרים בדרך אל ובמקום עצמו היו חוויה בפני עצמה. איך מזמינים טיסה? מלון, דירה, חווה? השכרת רכב מהארץ או מחו"ל, GPS או Waze, חבילת תקשורת או כרטיס סים מקומי, איפה קונים אוכל, ואיזה מסעדה תתאים לכל הילדים?

 

אני התאהבתי במקום ומאז חזרתי ליער השחור מספר פעמיים. המטרה שלנו להפוך את החוויות שלנו לנחלת הכלל, ולעשות את הטיול עבורכם קל פשוט ונפלא.