היער השחור

השם שניתן לאחד המקומות היפים בעולם אינו משקף את הצבעים שנשקפים למבקרים בו. חבר שטייל עם משפחתו באזור אמר: "אנחנו אולי נגיע לגן עדן, אבל אלו שגרים ביער השחור, הם כבר בגן עדן".

 

שילוב של גווני ירוק העצים, מרבדי המספוא, שדות התירס וגפנים במורדות הרים יוצרים תמונת נוף מרהיבה שבתוספת לובן השמים וקרני השמש הצהבהבות יוצרות מראות שכאילו צוירו במכחול או נערכו בפוטושופ.

 

השם ניתן לאזור משתי סיבות  האחת היא צפיפות העצים החוסמים את קרני השמש מלהגיע אל הקרקע ואכן, מי שילך בשבילי אנטוני התרנגול יחווה תופעה זו והשנייה היא שכל אגדות העם דיברו על הרשע והרוע (השחור) שמסתתר בין שבילי היער את ניתן לראות למשל כאשר מבקרים  בחור המכשפה.

 

גרמניה, בדומה לארה"ב, היא רפובליקה מורכבת מ- 16 מדינות שונות עם ערי בירה וניהול עצמי חלקי. אזור היער השחור שוכן במדינת באדן-וירטמברג בדרום מערב גרמניה במפגש הגבולות עם צרפת ושוויץ. עיר הבירה של המדינה שטוטגרט והעיר הסמוכה לצימרים שלנו וזו שנחשבת לבירתה של היער השחור היא העיר  פרייבורג.

 

ליער השחור, ששטחו כשטח מדינת ישראל בין חיפה לאשקלון (160 ק"מ אורך ו- 30 ק"מ רוחב), מגיעים מדי שנה למעלה משבעה מיליון תיירים השוהים במעל 20 מיליון לינות. הישראלים מהווים את הקבוצה השלישית בגודלה של התיירים המבקרים באזור (אחרי צרפתים ושוויצרים) כאשר רובם מגיעים לטיולי משפחות במתכונת של טיול כוכב. אך בעוד שלישראלים היער השחור מוכר בעיקר כיעד לטיולי משפחות, לרוב התיירים מכל העולם הוא מוכר דווקא כיעד לספא נופש וחופשות חורף עם סקי ויין טוב מהמשובחים והאיכותיים באירופה.