סקי ביער השחור

 

בשנים האחרונות הפך היער השחור ליעד פופולארי לטיולי משפחות ישראליות אשר מגיעות אליו החל מחופשת חג הפסח (אפריל) ועד לסיום תקופת החגים (אוקטובר). אבל, שיא פריחתו ופעילותו של האזור היא דווקא בחודשים מנובמבר ועד אפריל (מחג ההודיה ועד חג הפסחא). תקופת החורף ביער השחור מאופיינת בתיירות סקי וספא. למעשה, מועדון הסקי הראשון באירופה הוקם ביער השחור כבר בשנת 1891.

 

הסיבה לכך שהישראלים אינם מגיעים ליער השחור נעוצה כנראה בעובדה שאת חופשות הסקי שלהם נוהגים מרביתים לבלות באתרי סקי קבועים ובהתאם לחבילות גלישה שמציעות מספר חברות תיירות.

 

אתרי הגלישה הפופולאריים ביער השחור נחשבים לטובים ולמובילים מסוגם. אבל, בניגוד לקלאבים של צרפת ואוסטריה, מי שמחליט לבלות חופשת סקי ביער השחור ירכיב את החופשה בעצמו ולא כחבילה קבועה ונתונה. זה אולי קצת יותר מורכב מלהרים טלפון ולגהץ כרטיס אשראי, אבל מאפשר גמישות בבחירת מספר הימים, מקום הלינה ובחירת אתרי הסקי המתאימים. וכן, בתכנון נכון זה גם הרבה יותר זול.

 

מרבית אתר הסקי מאוגדים וחברים בחברת התיירות הממשלתית המנפיקה את כרטיס היער האדום. לכן, שימוש בכרטיס מאפשר כניסה חופשית ושימוש במתקנים ברוב האתרים.

ריכזנו עבורכם את רשימת אתר הסקי ביער השחור:

Liftverbund Feldberg

הר פלדברג -  האתר הגדול והפופולארי ביותר באזור מתאים לכל הגלאים ולכל הרמות, כולל מגלשיים, סנובורד ומזחלות. 38 מעליות, 63 ק"מ של מסלולים וגובה שלג ותנאי גלישה מעולים. נמצא במרחק של 16 ק"מ ו-19 דקות נסיעה מהצימרים.

Rehbach-Lift Menzenschwand

אתר סללום יפיפה בתוך ההרים ובמדרון משופע, המתאים למתקדמים בלבד. מעט מרוחק מכל האתרים האחרים. 18 ק"מ ו-25 דקות מהצימרים.

Schneeberglifte Waldau

אתר יפיפה ומטופח עם שני רכבלים ושכבת שלג מתאימה. במקום בית ספר לגלישה, עם חנות להשכרת ציוד וקיוסק עם חטיפי שלג.  20 ק"מ ו-23 דקות נסיעה מהצימרים.

Skilift Breitnau

בסמוך לעיירה הקטנה Breitnau על כביש 500 ישנו אתר סקי לא גדול עם שיפועים מתונים שמתאימים לילדים ומתחילים. העלייה במעלה הגבעה נעשת עם כבל גורר. מרחק של 21 ק"מ ו-21 דקות מהצימרים.

SkizentrumThoma

אתר סקי יפיפה עם שיפועים בכל הרמות. שלוש מעליות (רכבלים) מעלים את הגולשים בהתאם לגיל הגולש ורמתו. מתאים למתחילים ומקצוענים גם יחד. האתר נמצא בסמוך לעיירת הקיט Hinterzarten, ובשעות העבר המסלול כולו מואר באור זרקורים. מרחק של 18 ק"מ ו-19 דקות נסיעה מהצימרים.

Kuhberglifte Lenzkirch-Saig

נמצא על עיקול הדרך מאגם טיטיזי לצימרים בסמוך לעיירה בשם Saig. מדרון הסקי במקום הוא ניתוח יחסית ומתאים למתחילים וילדים. העלייה עם כבל גורר. אטרקציה נוספת מאפשרת גלישה בעזרת אבובים. רק 3.5 ק"מ -ו5 דקות נסיעה מהצימרים.

Bad-Lifte Eisenbach

הסקי בסמוך לעיירה Eisenbach אידיאליות עבור ילדים וגולשים מתחילים. במקום ניתן למצוא משטח רחב ושיפוע מתון. פועל בעיקר בסופי שבוע גם הוא לאור זרקורים.. נמצא במרחק גדול יחסית מהצימר: 24 ק"מ ו-32 דקות נסיעה.

Skilift Schluchsee-Fischbach

נמצא בסמוך לעיירה Fischbach על ספת אגם שלוכזה. אתר סקי יפיפה הכולל 600 מטר של מדרון מתון מתאים לילדים ומתחילים. פועל גם בערבים לאור זרקורים. בחג המולד מתקיים במקום קרנבל מרהיב. רק 6.5 ק"מ -ו8 דקות נסיעה מהצימרים.    

Skilift Schwärzenbach

אתר סקי ותיק במיקום גבוהה המבטיח שלג עמוק ומספק תנאי גלישה טובים לאורך כל העונה. בגלל מיקומו המרוחק מעט הוא אינו סואן במיוחד. נמצא במרחק של 16 ק"מ ו- 19 דקות מהצימרים.

Skilift Rothaus

מסלולי גלישה המתאים במיוחד למתחילים ולילדים, אך גם למתקדמים. ניתן לגלוש  עם  מגלשים, סנובורד ומזחלות. בסמוך ניתן למצוא מבשלת בירה מקומית בשם Rothaus. 16 ק"מ ו-19 דקות מהצימרים.

Schwinbach

אתר סקי לא גדול ויחסית מרוחק. רכבל אחד וגלישה מתונה במדרון לילדים.18 ק"מ ו-24 דקות מהצימרים..