העיירה לנצקירך (Lenzkirch)

עיירה קסומה בת 5,000 תושבים השוכנת בעמק ירוק בצדו המזרחי של אגם טיטזה במרכז היער השחור. מיקומה הגבוהה (כ-1,000 מטר מעל פני הים) יוצר מסדרון רוחות ושמש המספק תופעה נדירה של אוויר רווי חמצן. כתוצאה מכך, היא מומלצת על ידי האיגוד הרפואי Climatic Health Rresort כאתר מרפא.

העיירה ממוקמת במרחק 10 דקות נסיעה מאגם טיטזה על דרך B315  שמובילה עד לעיר השווייצרית הציורית שפהאוזן. מפלי הריין המפורסמים נמצאים במרחק של 45 דקות נסיעה.

במרכז העיירה ניצב בניין העיירה היפה וכן כנסיה מקומית מרשימה, בתי קפה, מספר פיצריות ומסעדה איטלקית משובחת (ראו מסעדות מומלצות). כמו כן, ישנם בעיירה שני מרכזי קניות הפתוחים משבע וחצי בבוקר עד שמונה בערב (ביום ראשון סגור):Schmidt’s ו-Norma. בחנות של שמיט Schmidt’s ניתן למצוא מאפייה מעולה ללחמים, ארוחות בוקר מהירות וקפה. כמו כן, ניתן לקנות אוכל מוכן במעדנייה. האטליז המקומי נמצא ממש בסמוך.

מרכז המבקרים נמצא במרכז, סמוך לבניין העיירה, וניתן לקבל בו מידע על מסלולים מומלצים באזור – בעיקר לחובבי ריצה, הליכה ואופנים. בכניסה למרכז ניתן לראות פלג של נהר Haslach החוצה את העיירה ונפגש בהמשך עם נהר Geschin.